Galaxy Design angajează Graphic Designer / Specialist DTP cu viziune pentru biroul din Iași

Galaxy Design, unul din principalii importatori de materiale promoționale din Iași, în curând din România, caută să își întregească echipa angajând Graphic Designer / Specialist DTP cu viziune, pentru biroul din Iași.

Trebuie să știi că standardul de calitate a serviciilor pe care le livrăm clienților este unul foarte ridicat, drept pentru care avem aceleași pretenții de la tine.Să fii om, dedicat și pasionat.

Ce criterii trebuie să îndeplinești?
Cum trebuie să fii?

– Experiență minim 1 an într-un job similar;
– Cunoștințe avansate de Corel Draw și Adobe Ilustrator sau Adobe PhotoShop;
– Capacitatea de a respecta termenele strânse;
– Disponibilitate lucru peste program;
– Aptitudini artisitice solide, noțiuni de culoare, compoziție și design;
– Abilități de comunicare și prezentare;
– Bune abilități de relaționare și organizare;
– Capacitate de lucru în echipă;
– Deținerea unui portofoliu cu lucrări personale în format digital – condiție obligatorie;
– Reprezintă un avantaj: cunoștințele de webdesign și programare web (html, php, mysql, javascript);
– Reprezintă un avantaj: cunoștintele în operarea de diverse utilaje de producție publicitară: cutter, printer digital, prese termice, printer flatbad, etc.
– Reprezintă un avantaj: prezentarea unei diplome de studii superioare;
– Reprezintă un avantaj: deținerea permisului de conducere categoria B.

Care vor fi responsabilitățile?

– Executarea și adaptarea machetelor grafice pe baza solicitărilor de lucru, cu respectarea de termene limită stabilite (cataloage, flyere, broșuri, etc);
– Preluarea și prelucrarea materialelor de tehnoredactat (text, imagini, layout de publicație);
– Verificarea materialelor (texte lipsă, imagini de proastă calitate care nu se pot tipări, etc.);
– Verificarea fișierelor și pregătirea acestora pentru tipar/imprimare;